KROK 4 - ROZLICZENIE STAŻU

Ostatnim etapem Twojego stażu lub praktyki jest dostarczenie do naszego biura kompletu poprawnie wypełnionych dokumentów. Projekt jest finansowany ze środków Unii Europejskiej, która nie toleruje żadnych błędów czy braków. Dokładnie sprawdź każdy dokument pod kątem wszelkich uchybień. Tylko poprawnie uzupełniony komplet dokumentów pozwoli nam na rozliczenie Twojego stażu lub praktyki i wypłacenie Tobie stypendium w wysokości 1250 zł. Na komplet dokumentów składają się:

 • badania lekarskie

 • umowa trójstronna (uczeń, pracodawca, SIM)

 • oświadczenie o przetwarzaniu danych osobowych

 • badania lekarskie

 • zaświadczenie BHP

 • indywidualny program stażu

 • lista obecności

 • dziennik stażu/praktyki

 • zaświadczenie o wkładzie własnym (informacja pracodawcy o partycypacji finansowej, oświadczenie o nieprzekazaniu narzędzi)

Wzory dokumentów do pobrania

KROK 3 - REALIZACJA STAŻU

Jeśli wybrałeś/aś pracodawcę i posiadasz ważne badania, możesz przystąpić do realizacji stażu. Wykorzystaj ten czas najlepiej jak to możliwe - być może to będzie Twój przyszły pracodawca? Warto byś pamiętał/a o kilku ważnych kwestiach:

 • przed przystąpieniem do pracy musisz przejść szkolenie BHP u pracodawcy. Do 150 godzin stażu lub praktyki nie będzie zaliczony czas pracy bez ważnego zaświadczenia BHP.

 • bądź punktualny/a - pracodawcy nie lubią spóźnialskich

 • stosuj się do zasad i regulaminu obowiązującego w miejscu pracy

 • pokaż się z najlepszej strony, po zakończeniu stażu otrzymasz certyfikat z oceną wystawioną przez pracodawcę - to może być w przyszłości świetne uzupełnienie Twojego CV

 • jeśli w trakcie stażu będziesz miał/a pytania, skontaktuj się ze swoim opiekunem

 • prowadź na bieżąco dzienniczek stażu oraz listę obecności - wzory wszystkich dokumentów niezbędnych do rozliczenia stażu lub praktyki znajdziesz na naszej stronie

KROK 2 - BADANIA LEKARSKIE

Warunkiem do obycia stażu lub praktyki jest posiadanie zaświadczenia od lekarza medycyny pracy. Niech Cię to nie martwi, bo wszystko już przygotowaliśmy. Wystarczy, że skontaktujesz się ze swoim opiekunem i ustalisz z nim dogodny dla Ciebie termin. Obiecujemy, że nie będziesz stał/a w kolejkach :) Badania są bezpłatne. Pamiętaj, aby niezwłocznie dostarczyć do nas zaświadczenie. Bez niego nie będziesz mógł/mogła rozpocząć stażu lub praktyki. Jeśli z jakiegoś powodu nie będziesz mógł/mogła dotrzeć na badania w umówionym terminie, koniecznie skontaktuj się opiekunem aby zwolnić termin i umówić się na kolejny. Poniżej znajdziesz dokładne instrukcje dotyczące dojazdu do naszego lekarza. Wszystkie badania wykonujemy w Przychodni Medycyny Pracy FORTIS - ulica Wieżowa 5 w Poznaniu

KROK 1 - WYBÓR PRACODAWCY

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby wyselekcjonować dla Ciebie najlepszych pracodawców z Poznania i okolic. Skontaktuj się ze swoim opiekunem lub przyjdź do naszego biura, aby zarezerwować miejsce oraz ustalić wszelkie związane ze stażem/praktyką szczegóły. Jeśli marzysz o stażu w konkretnej firmie, daj nam znać - skontaktujemy się z wybranym przez Ciebie pracodawcą. Pamiętaj - kto pierwszy, ten lepszy :)

STAŻYSTO/PRAKTYKANCIE

Przygotowaliśmy dla Ciebie garść informacji, które pozwolą Ci bezstresowo przejść przez wszystkie etapy Twojego stażu/praktyki, organizowanego w ramach projektu: Kwalifikacje zawodowe kluczem do sukcesu - wspieramy rozwój kształcenia zawodowego w Miejskim Obszarze Funkcjonalnym Poznania. Cieszymy się, że zdecydowałeś/aś się wziąć udział w Projekcie. To bardzo dobra decyzja, która może mieć realny wpływ na Twoją przyszłość zawodową. Najważniejszy krok masz już za sobą. Co dalej?

KROK 1

Wybierz firmę, w której chciał(a)byś odbyć staż lub praktykę

Więcej

KROK 2

Umów się ze swoim opiekunem na badania lekarskie

Więcej

KROK 3

Zrealizuj 150h stażu lub praktyki u wybranego pracodawcy

Więcej

KROK 4

Dostarcz do nas komplet dokumentów, aby rozliczyć staż/praktykę

Więcej

Skontaktuj się z opiekunem

Skontaktuj się z opiekunem

Wzory dokumentów do pobrania

o jest element tekstowy. Kliknij ten element dwukrotnie, aby edytować tekst. Możesz też dowolnie zmieniać rozmiar i położenie tego elementu oraz wszelkie parametry wliczając w to tło, obramowanie i wiele innych. Elementom tekstowych możesz też ustawić animację, dzięki czemu, gdy użytkownik strony wyświetli je na ekranie, pokażą się one z wybranym efektem.

KONTAKT  DLA    PRACODAWCÓW 

Stowarzyszenie Inicjatyw Międzynarodowych © 2019

UL. PRZEMYSŁOWA 15/17
I PIĘTRO, pok. 108

61-579 POZNAŃ